نرم افزار ادوبی افترافکت

نرم افزار ادوبی افترافکت یا After Effects یکی از مفیدترین و بهترین برنامه های ساخته و توسعه یافته توسط Adobe است که می توان از آن برای ایجاد جلوه های بصری زیبا و حرکات گرافیکی دو بعدی استفاده کرد.

نرم افزار افترافکت یکی از برنامه های مفید برای ایجاد جلوه های ویژه بصری هنگام ساخت فیلم می باشد.

با نرم افزار افترافکت می توانید حرکات گرافیکی و دینامیکی بسیار زیبایی خلق کنید.

کاربردهای نرم افزار

کاربردهای افترافکت

نرم افزار ادوبی افترافکت یک نرم افزار بسیار کاربردی است که کار با آن آسان است؛ زیرا ساختار ساده ای دارد. افترافکت مانند هر برنامه ویرایش فیلم در دنیا از سیستم لایه بندی استفاده می کند.

این نرم افزار بسیار قدرتمند در پروژه های تبلیغاتی و سینمایی کاربرد فراوانی دارد؛ زیرا امروزه تولید و تبلیغات فیلم نسبت به گذشته پیشرفت چشمگیری داشته و از حالت عکس و یا به طور کلی از حالت ثابت به حالت پویا و متحرک رسیده است.

استفاده از افترافکت را می توان به سه بخش کلی تقسیم کرد:

در طول مقاله، ما قصد داریم این سه کاربرد را با جزئیات بیشتری مورد بحث و بررسی قرار دهیم و توضیح مختصری در مورد هر یک ارائه دهیم:

جلوه های ویژه

ساخت جلوه های ویژه

جلوه‌های ویژه به هر کاری که در صنعت سینما انجامش سخت است و فیلمسازان عادی نمی‌توانند آن را انجام دهند، و برای خلق آن گروه دیگری دست به کار می شوند، جلوه ویژه می‌گویند.

شاید این تعریف قدیمی یک جلوه ویژه باشد و مثلا بتوان از آن برای ایجاد انفجار در صحنه های فیلم، تصادف، استفاده از بدلکاران در هنگام سقوط از ارتفاع و … استفاده کرد.

اما تعریف متفاوتی از جلوه ویژه وجود دارد: همه چیز را خلق کنید، آنچه در سر دارید و آنچه در دنیای واقعی غیرممکن است! مانند ایجاد ربات های غول پیکر، ایجاد دنیایی خیالی و غیر واقعی، ایجاد انفجارهای عظیم و …

البته جلوه های ویژه به چند نوع تقسیم می شوند مانند جلوه های ویژه میدانی، جلوه های ویژه بصری و …!

چگونه می توان شهر یا سرزمین رویاها را خلق کرد اما به گونه ای که بیننده حتی متوجه نشود تصاویری که می بیند، به صورت مصنوعی خلق شده اند و وجود خارجی ندارند.

ساخت موشن گرافیک با این برنامه

ساخت موشن گرافیک با افترافکت

موشن گرافیک، گرافیک متحرک است. قبلا طراحی گرافیک در سطح پوستر یا تصویر ثابت بود، اما امروزه از طرح های گرافیکی متحرک و همچنین گرافیک های متحرک در این زمینه بیشتر استفاده می شود.

موشن گرافیک ها در حوزه های مختلفی مانند تبلیغات، تلویزیون، تیتراژ فیلم و … کاربردهای زیادی دارند. از نمونه های بارز گرافیک متحرک می توان به تیزرهای تلویزیونی اشاره کرد.

ترکیب بندی

ترکیب بندی یا کامپوزیشن نیز جزء جدانشدنی جلوه های ویژه است، زیرا معمولاً از زمان های قدیم جلوه های ویژه از ترکیب چند فیلم (چند لایه) تشکیل می شد و این لایه ها در نهایت باید با یکدیگر ترکیب می شدند، این خود یک ویژگی است.

در ترکیب بندی که بخشی از مراحل پایانی یک پروژه است، لایه های مختلف فیلم را در کنار هم جمع می کنید و اصلاحات رنگ و نور را روی آنها اعمال می کنید تا به ترکیب بندی قابل قبولی برسید.

ساخت انیمیشن های زیبا

ساخت انیمیشن های زیبا در افترافکت

صحنه های سه بعدی که به کمک انیمیشن و با کمک نرم افزار افترافکت خلق شده اند؛ بسیار زیبا و جذاب هستند و نظر هر بیننده ای را به خود جلب می کنند.

برای ساخت انیمیشن سه بعدی در نرم افزار افترافکت می توانید از ترکیب رنگ های توسعه یافته و همچنین ادغام صحنه های مختلف برای این منظور استفاده کنید.

با افترافکت صحنه های خلاقانه و باورنکردنی بسازید

یکی از ویژگی های منحصر به فرد نرم افزار افترافکت، توانایی آن در ایجاد صحنه های باورنکردنی در فیلم است.

استفاده از توهم و خلاقیت گرافیکی در نرم افزار افترافکت برای خلق صحنه های تخیلی و باورنکردنی بسیار موثر است.

بنابراین با استفاده از ابزارهای مفید و کاربردی موجود در نرم افزار افترافکت می توانید صحنه های خلاقانه و باورنکردنی را در صحنه های ویدیویی خلق کنید.

رشد استعداد و خلاقیت هنری

با استفاده از نرم افزار افترافکت زمینه مناسبی برای ایجاد تغییرات و ویرایش فایل های ویدئویی ایجاد می کند. با استفاده از این نرم افزار فوق العاده و کاربردی می توانید از ابتکارات و نوآوری های فردی خود برای ساخت ویدئوهای بسیار زیبا و منحصر به فرد استفاده کنید.

نرم افزار افترافکت مهارت و استعداد شما را در تدوین و تولید انواع فیلم و آثار هنری تقویت می کند.

ساخت کلیپ های هنری و خلاقانه

ساخت کلیپ های هنری و خلاقانه

استفاده از ویدئوهای زیبا در خلق آثار گرافیکی و هنری تاثیر زیادی در ایجاد جذابیت در خلق آثار هنری دارد. با استفاده از نرم افزار افترافکت می توانید ویدیوهای بسیار زیبا و خلاقانه بسازید و از ابتکار و نوآوری فردی خود در این زمینه لذت ببرید.

ساخت تیزر تبلیغاتی با افتر افکت

آموزش ساخت تیزر تبلیغاتی با افترافکت

استفاده از نرم افزار افتر افکت بر خلاف کار آسان با آن، نتیجه حرفه ای خواهد داشت. با افتر افکت (After Effects)، علاوه بر اینکه می‌توانید از مزایای یک نرم‌افزار حرفه‌ای بهره ببرید.

البته اگر با پروژه آماده افتر افکت تیزر تبلیغاتی خود را بسازید، کار شما بسیار راحت تر خواهد شد. پروژه های آماده تیزر تبلیغاتی یکی از خدمات ویژه قابل استفاده در نرم افزار افترافکت می باشد.

در هر زمینه کاری، از ساخت تیزرهای عاشقانه، عروسی و ولنتاین گرفته تا تیزرهای ورزشی و انواع کسب و کار در سایت GFX دانلود، می توانید پروژه افتر افکت تیزر تبلیغاتی خود را دانلود کرده و از آموزش ها برای پیاده سازی آسان تصاویر، عکس ها و ایده های خود استفاده کنید.

در واقع اگرچه نیازی به مطالعه و صرف وقت برای ساخت قالب تیزر در نرم افزار افتر افکت ندارید، اما می توانید از تمام شگفتی ها و طلسم ها و البته تنوع این نرم افزار استفاده کنید. شما یک تیزر ساز حرفه ای خواهید شد.

پروژه های آماده افترافکت

پروژه های آماده افترافکت

هر پروژه افترافکت ساختار و قالبی دارد. این ساختار و قالب می تواند برای هر طراح منحصر به فرد باشد. به عبارت دیگر، افراد دیگر نمی توانند پروژه طراحی دیگری را ویرایش کنند. زیرا معمولا ساختار گیج کننده ای دارند.

پروژه آماده After Effects برای مبتدیان قابل درک است و ساختار منظمی دارد. این پروژه ها دارای قالب آماده و قابل ویرایش می باشند. این نوع پروژه های آماده برای عموم قابل درک است و علاقه مندان به راحتی می توانند طرح خود را ایجاد کنند.

نحوه کار با نرم افزار افترافکت

در متن زیر به بررسی محیط این نرم افزار می پردازیم و نحوه ایجاد یک پروژه ساده را از قبل در نظر می گیریم.

محیط افترافکت

محیط افترافکت

هنگامی که یک پروژه جدید ایجاد می کنید، صفحه اصلی این نرم افزار دارای محیط زیر مانند تصویر زیر خواهد بود که شامل موارد زیر است:

  • پنل های فعال: اگر روی هر یک از پنل های این نرم افزار کلیک کنید، پنل اطراف آن آبی می شود، یعنی پنل در حالت «فعال» است.
  • نوار منو: این نوار در بالای پنجره اصلی قرار دارد و به شما امکان دسترسی به منوهای مختلف را می دهد.
  • نوار ابزار: این نوار ابزار در زیر نوار ابزار قرار دارد و شامل ابزارهایی برای ویرایش و افزودن عناصر مختلف به “ترکیب” است. مانند نرم افزار فتوشاپ، ابزارهایی با عملکرد یکسان گروه بندی می شوند.
  • بخش پروژه ها: در این قسمت می توانید فایل های مربوط به پروژه را جستجو، سازماندهی و اضافه کنید. در پایین این تم همچنین می‌توانیم پوشه‌ها و آهنگ‌های جدیدی ایجاد کنیم یا تنظیمات آن‌ها را تغییر دهیم.
  • تایم لاین: این بخش آهنگ های دانلود شده را نمایش می دهد.

سوالات متداول

افترافکت چیست؟

مفیدترین و بهترین برنامه های ساخته و توسعه یافته توسط Adobe که می توان از آنها برای ایجاد جلوه های بصری زیبا و حرکات گرافیکی دو بعدی استفاده کرد.

ویژگی منحصر به فرد نرم افزار افتر افکت چیست؟

یکی از ویژگی های منحصر به فرد نرم افزار افتر افکت، امکان آن در ساخت صحنه های تخیلی و باور نکردنی در فیلم است.

آیا یادگیری نرم افزار افتر افکتس آسان است؟

استفاده آسان از نرم افزار After Effects و همچنین رندرینگ با سرعت و کیفیت بالا – از ویژگی های منحصر به فرد این نرم افزار می باشد.

این ویژگی افترافکت آن را به گزینه عالی برای رندر پروژه ها تبدیل می کند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *