مونو هیدرات فودکم - مکمل کراتین

مونو هیدرات فودکم | مکمل کراتین

کراتین مونوهیدرات فودکم یک پپتید کوچک می‌باشد که از اسیدهای آمینه تشکیل شده است (“بلوک های ساختمانی پروتئین”).

مونو هیدرات فودکم | مکمل کراتین در کبد، پانکراس و کلیه تشکیل می‌شود، اغلب با کمک اسید آمینه به نام گلیسین، آرژنین و متیونین. امروزه مکمل کراتین یکی از “مکمل های تغذیه ای مناسب و موجود در بازار است که به وفور مورد استفاده قرار می‌گیرد.

چرا بهترین مکمل کراتین، کراتین مونوهیدرات است؟

چرا بهترین مکمل کراتین، کراتین مونوهیدرات است

کراتین جزء مکمل‌ های بدنسازی است که تاکنون بیش از ۲۰۰۰ مطالعه در مورد آن صورت گرفته و از جمله پرطرفدارترین مکمل‌های ورزشی به حساب می‌آید. بر اساس این مطالعات، محققان معتقدند که بهترین نوع کراتین، مونوهیدرات است. چرا؟ چند دلیل علمی وجود دارد:

بیشتر مطالعات تائید کرده‌اند که مصرف کراتین مونوهیدرات ایمن و بی‌خطر است. در مورد این نوع از کراتین نسبت به انواع دیگر اطلاعات بیشتری وجود دارد که ایمن بودن آن را تائید می‌کنند.
کراتین مونوهیدرات نسبت به فرم‌های مایع و اتیل استر برای بهبود عملکرد ورزشی موثرتر است.
مکمل کراتین مونوهیدرات بیش از هر نوع دیگری تولید شده، دسترسی به آن راحت است و از بسیاری از فروشگاه‌ها و داروخانه می‌توان آن را تهیه نمود.
کراتین مونوهیدرات نسبت به دیگر انواع ارزان‎‌تر است.

فواید کراتین مونوهیدرات چیست؟

تا به اینجای مطلب امیدواریم درک مناسبی در مورد اینکه کراتین مونوهیدرات چیست ؟ پیدا کرده باشید. برخی از مهم‌ترین فواید این مکمل به شرح زیر است:

  • افزایش حجم عضلات: مطالعات نشان داده است که وقتی وزنه‌برداران مکمل کراتین مصرف می‌کنند، نسبت به زمانی که در کنار تمرینات مقاومتی، کراتین نمی‌خورند، افزایش سایز ماهیچه بیشتری خواهند داشت.
  • صدها مطالعه نشان داده است که وقتی افراد در کنار تمرینات قدرتی، از کراتین استفاده می‌کنند، قدرت، مقاومت و اندازه عضلات آنها بهبود یافته و در حین انجام تمرینات احساس خستگی کمتری می‌کنند.
  • کراتین به ورزشکاران استقامتی کمک می‌کند تا گلیکوژن بیشتری ذخیره کنند تا در طول تمرین یا مسابقه از آن بهره بگیرند.
  • التهاب و آسیب سلولی که به دنبال ورزش‌های طولانی و شدید ممکن است ایجاد شوند، با مصرف مکمل کراتین مونوهیدرات کاهش می‌یابد.
  • مزایای مکمل کراتین ممکن است برای گیاه‌خواران بیش از سایرین باشد. از این جهت که حجم عضلاتشان بهبود یافته و توانایی بیشتری برای انجام تمرینات خواهند داشت. این مسئله شاید به این علت باشد که گیاه‌خواران در رژیم غذایی خود منابع حیوانی را حذف می‌کنند و بنابراین ممکن است با کمبود این ماده مواجه باشند.
محصولات پودر پروتئین و مکمل های بدنسازی پگاه | MPC , MPI , WHEY  Entry without preview image

انواع دیگر مکمل کراتین کدامند؟

انواع دیگر مکمل کراتین کدامند

به جز مونو هیدرات فودکم | مکمل کراتین تقریبا ۳ نوع دیگر از مکمل کراتین در بازار وجود دارد. یکی از آنها کراتین هیدروکلراید است که از ترکیب کراتین با اسید هیدروکلریک بدست می‌آید. کراتین کری آلکالین یک کراتین بافر شده با بی‌کربنات یا سایر مواد قلیایی است. نوع دیگر کراتین نیترات است که از اتصال کراتین به مولکول نیترات ایجاد می‌شود. بر اساس تحقیقات هیچ کدام از انواع کراتین به اندازه مونوهیدرات مفید نیستند. قرص کراتین مونوهیدرات حلالیت بالایی داشته و فراهمی زیستی بهبود یافته دارد که جذب آن را در عضلات اسکلتی راحت‌تر می‌کند. البته این سخنان به این معنا نیست که دیگر انواع مکمل کراتین بی‌اثر هستند و یا کارایی ندارند.

آیا کراتین مونوهیدرات ایمن است؟

در مورد عوارض مونو هیدرات فودکم | مکمل کراتین شاید شایعات زیادی شنیده باشید. به عنوان مثال بعضی از افراد می‌گویند با مصرف مکمل کراتین به کبد و کلیه آنها آسیب وارد شده، دچار کم‌آبی بدن شده‌اند یا رابدومیولیز (تخریب سلول‌های عضلانی) برایشان اتفاق افتاده است! یا حتی شاید شنیده باشید که کراتین برای نوجوانان و زنان خطرناک است!

با این حال تحقیقات علمی هیچ یک از این عوارض را تائید نمی‌کنند. ایمنی کراتین بارها و بارها در مقالات معتبر به تائید رسیده است. عوارضی که در مورد مکمل کراتین عنوان می‌شود بیشتر برای افرادی اتفاق می‌افتد که به دوز مصرف خود توجه نکرده و خودسرانه این مکمل را بیشتر از آنچه که به آنها توصیه شده است، مورد استفاده قرار می‌دهند. با این وجود برای احتیاط گفته می‌شود که در صورت ابتلا به بیماری‌های کبد و کلیه، مشکلات گوارشی، اختلال دو قطبی و ضربان قلب نامنظم با مشورت پزشک به سراغ مصرف مکمل کراتین بروید.

محصولات پودر پروتئین و مکمل های بدنسازی پگاه | MPC , MPI , WHEY  برندسازی
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *